Melyek a leggyakoribb szennyeződések és hogyan távolíthatjuk el?

Épület tulajdonosok, üzemeltetők gyakran küzdenek ismeretlen eredetű, makacs foltokkal greslap padlójuk takarításakor.

A probléma szakszerű és eredményes kezeléséhez ismernünk kell, milyen fajta anyaggal van burkolva a felületünk, és tisztában kell lennünk azzal is, hogy melyik szennyeződést, hogyan lehet eltávolítani.

A gyártás, azon belül is a felületképzés technológiája szerint többféle greslapot ismerünk. A leggyakoribb felületkezelési probléma azoknál a burkolóanyag fajtáknál jelentkezik, melyeknek a felülete nem homogén, azaz felületükön szabad szemmel nem-, vagy alig látható nyitott pórusok vannak. Ez nem csak matt burkolólapoknál lehetséges, vannak olyan optikailag fényes burkolólapok is, melyek nyitott pórusokkal rendelkeznek. Leggyakrabban az ilyen fajta burkolólapok tisztítása, felületkezelése okoz problémát.

Mindjárt elöljárójában egy általános szabályra szeretnénk felhívni a figyelmet, hogy porózus felületek esetén nemkívánatos foltok keletkezése részben megelőzhető, illetve a foltok által okozott tisztítási probléma csökkenthető, ha előzetes védelemmel látjuk el greslapokból készített padlót. A felületvédelem eltömíti a pórusokat és megakadályozza, hogy egyes anyagok mélyen beleülepedjenek a burkolatok anyagába. A felületvédelmet érdemes már a burkolást követően elkészíteni, hogy a burkolat minél tovább őrizhesse meg újszerű állapotát. (link: Részletek a greslap felületvédelemről )

A továbbiakban néhány megrendelői kérdésen keresztül, illetve azok megválaszolásával szeretnénk segítséget nyújtani a kényes, nehezen tisztítható burkolatok kezeléséhez.

A greslap padlók kezelése, tisztítása igen gyakran már a burkolat elkészítésekor problémát okoz, aztán a használat során folyamatosan foglalkoznunk kell a burkolat tisztításával. Nincs ebben semmi különös, hiszen minden használatban lévő anyagot tisztítani kell, csakhogy vannak könnyen tisztán tartható burkolatok, melyek nem hajlamosak az „elkoszolódásra”, és melyeken nem keletkeznek maradandó vagy legalábbis nehezen eltávolítható foltok a használat során.

  • 1

Általános szabály, hogy a grespadlót kíméletesen kell takarítani:

  • a felmosásánál törekedjen a semleges kémhatású, általános padlótisztítók használatára és csak a gyártójuk által előírt töménységben alkalmazza.
  • a napi takarításhoz már kapható kimondottan greslapokhoz gyártott tisztítószer is, ilyen termék például: https://cleaneco.hu/greslap-tisztitoszer-1-liter
  • ne használjon túl sok tisztítószert a felmosó oldatban, mert a túl tömény tisztítószeres felmosóvíz kárt tesz a padlóban: koptatja, csiszolja, ezáltal kitágítja a porózus greslap apró mélyedéseit, pórusait, így a kosz jobban bele tud ragadni a járólap felületébe. A szer gyártója által előírtak szerint készítse el a felmosó oldatot.
  • ha folt keletkezik, érdemes azonnal kell kezelni a problémát, hiszen ahogy telik az idő, úgy lesz egyre nehezebb eltávolítani a foltokat.

Ahhoz, hogy segítséget nyújthassunk, szükségünk van az alábbi információkra:

  • Kültéri vagy beltéri a burkolt terület?
  • Mikor keletkezhettek a foltok? A burkolás után közvetlenül, vagy később?
  • Mitől származnak a foltok?
  • Mennyi ideje vannak a padlón?
  • Mivel takarították eddig a grespadlót?
  • Használtak-e erősen savas vagy lúgos kémhatású tisztítószereket?

Kapcsolatfelvétel

 

Ajánlatkérés

kapcsolat(kukac)granpol.hu

Mobil: +36/70/953-7803