A megfelelő alaptisztítás elengedhetetlen!

Az alaptisztításhoz szükséges eszközöket és szereket a padozat anyagának, és a szennyeződés fajtájának megfelelően választjuk ki úgy, hogy a feladat elvégzésének megfelelő szükséges és elégséges beavatkozást alkalmazzuk a burkolaton. Ezzel biztosítjuk a szennyeződések eltávolítását a lehető legkíméletesebb módon, amivel megóvjuk a padozat anyagát, így is elősegítjük minél hosszabb élettartamát.

Az alaptisztításhoz rendelkeznünk kell a megfelelő gépekkel, a hozzá való kefékkel, pad-ekkel, korongokkal, és a szükséges tisztítószerekkel.

  Kész vagyunk az alaptisztítással, de...

Az alaptisztítással képesek vagyunk eltávolítani a greslap padozatba mélyen berakódott szennyeződést, de még nem tettünk semmit annak érdekében, hogy a burkolat gyors elkoszolódását megakadályozzuk, és a könnyebb napi takaríthatóságot elősegíthessük.

 

Most jöhet a pólusfeltöltés.

A burkolatot a következő lépésben egy speciális szerrel kezeljük több fázisban. A kezelés során feltöltjük, eltömítjük azokat az apró, mikroszkopikus bemélyedéseket, barázdákat, amelyekbe a szennyeződés beleül, és ami az elkoszolódást okozza.

 

A pórusfeltöltést nem érdemes kihagyni!

Ez a művelet azért is fontos, mert a takarítás során, és különösen a szakszerűtlenül elvégzett takarítás következtében, az oda nem illő, túlzottan maró vegyszerek használata következtében a mélyedések, és barázdák mélysége, mérete növekedhet. Ennek az lesz a következménye, hogy a burkolat állapota rohamosan romlik, elkoszolódása pedig fokozódik. Ezzel a burkolat tisztasági állapota is drasztikus romlásnak indul, beállhat az az állapot, amikor az elszennyeződés már nem, vagy csak aránytalanul nagy ráfordítással távolítható el.

Az állagmegóvás tehát elengedhetetlenül fontos, ha meg akarjuk óvni a burkolat minőségét!

Kapcsolódó cikkek, melyeket érdemes elolvasnia:

A padozatok ápolásának 3 fontos lépése

Miért kell egy padozatot ápolni, gondozni?

Jellemző hibák a padozatok tisztítása során